SW500 PERFECT COOK PRESSURE COOKER
PRESSURE COOKER SW500 perfect cook
Accessories:
- Stainless-steel steam tray
- Measuring cup
- Spatula
Specyfications:
- Stainless-steel housing
- Steam safety valve
- Readable digital display
- Touch-screen control panel
- 14 programs + manual control
- Aluminium extractable pot with non-stick coating and reinforced bottom
- Capacity: 5L/480g, diameter 22 cm
- Easy to use and clean
- power: 900W
- EAN: 5908277384982
| General | |
|---|---|
| EAN | 5908277384982 |
| casing | ze stali nierdzewnej |
| Wymiary produktu (Wysokość x Głębokość x Szerokość) | 33 x 30 x 30.5 cm |
| Electrical Specifications | |
| Power | 900W |
| Functions | |
| Touch buttons | YES |
| simple and convenient operation | YES |
| Wyświetlacz | TAK |
| Physical parameters | |
| Capacity | 5L |
| Ciśnienie | 0-70 kPa, max 90 kPa |
| Średnica pojemnika | 22 cm |
| Zakres temperatury | 30-160°C |
| Warranty and Service | |
| Gwarancja producenta | 24 miesiące |
| Serwis | Door-to-door |
| Others | |
| EAN | 5908277384982 |
| Net Weight | 4.60 kg |
| Master carton | 36.50 x 69.50 x 38.50 cm |
| Cartons in bulk container | 2 |
| Gift Box | 34.00 x 34.00 x 36.00 cm |
All specifications are subject to change without notice.
Accessories and spare parts
Distributors
Promis Sp.z.o.o
Jana III Sobieskiego 14
40-082 Katowice
tel: +48 32 2068411
fax: +48 322539872
promis@eldom.eu