PJ400 ELDOM PerfectJuicer
- up to 30% more juice
- quiet operation
- SAFETY LOCK protection
- HEAVY PRESS technology
- two directions of the engine operation
- the stainless steel filter
- low use of the energy: 400W
- 1l capacity pulp container
- pusher
- the set contains cleaning brush
- anti-slip rubber feet
| Name | Description | File |
|---|---|---|
| pj400-im.pdf | Instrukcja obsługi / Instruction Manual (multilingual) | Download |
| pj400_główne.tif | TIFF, 300dpi | Download |
| General | |
|---|---|
| EAN | 5908277382186 |
| Line | Perfect |
| BPA FREE | Tylko ślimak |
| Filtry (sita) | 1szt: A - filtr z małymi oczkami - rzadki sok |
| Wymiary produktu (Wysokość x Głębokość x Szerokość) | 46 x 15 x 22 cm |
| Electrical Specifications | |
| Power | 400W |
| Prędkość obrotowa | 80 [obr./min] |
| Dwa kierunki pracy silnika | TAK |
| Silnik | szczotkowy DC |
| Napięcie zasilania | 220-240V ~ 50/60Hz |
| Warranty and Service | |
| Gwarancja producenta | 24 miesiące |
| Serwis | Door-to-door |
| Physical parameters | |
| Pojemność pojemnika na odpadki | 1 litr |
| Pojemność pojemnika na sok | 1 litr |
| Szeroki otwór wlotowy | No |
| Functions | |
| Cicha praca | TAK |
| Overheating protection | YES |
| Others | |
| EAN | 5908277382186 |
| Net Weight | 5.00 kg |
| Master carton | 48.50 x 39.00 x 50.30 cm |
| Cartons in bulk container | 2 |
| Gift Box | 37.50 x 23.50 x 48.70 cm |
All specifications are subject to change without notice.
Accessories and spare parts
Distributors
Promis Sp.z.o.o
Jana III Sobieskiego 14
40-082 Katowice
tel: +48 32 2068411
fax: +48 322539872
promis@eldom.eu