PJ600S INTENSI Perfect Juicer
- quiet operation
- included three stainless steel filters in one set
- two directions of the engine operation
- low use of the energy: 150W
- juice container (1L) with filtering tray
- waste container (1L)
- tofu set
- anti-drip cap
- pusher
- anti-slip rubber feet
- BPA Free
- EAN: 5908277384463
| Name | Description | File |
|---|---|---|
| pj600_IM-v3.pdf | Instrukcja obsługi / Instruction Manual (multilingual) | Download |
| pj600s.tif | Download |
| General | |
|---|---|
| EAN | 5908277384463 (srebrny) |
| Line | Perfect |
| BPA FREE | TAK |
| Filtry (sita) | 3szt: A - filtr z małymi oczkami - rzadki sok ; B - filtr z dużymi oczkami - gęsty sok ; C - filtr do mrożonych owoców |
| Zestaw do tofu | TAK |
| Wymiary produktu (Wysokość x Głębokość x Szerokość) | 41 x 28 x 18 cm |
| Electrical Specifications | |
| Power | 150W |
| Dwa kierunki pracy silnika | TAK |
| Silnik | szczotkowy DC |
| Prędkość obrotowa | 80 [obr./min] |
| Warranty and Service | |
| Gwarancja producenta | 24 miesiące ( 5lat na silnik) |
| Serwis | Door-to-door |
| Functions | |
| Cicha praca | TAK |
| Overheating protection | YES |
| Physical parameters | |
| Pojemność pojemnika na odpadki | 1 litr |
| Pojemność pojemnika na sok | 1 litr |
| Szeroki otwór wlotowy | No |
| Others | |
| EAN | 5908277384463 |
| Net Weight | 4.00 kg |
| Master carton | 44.00 x 38.00 x 47.50 cm |
| Cartons in bulk container | 2 |
| Gift Box | 36.00 x 21.00 x 45.70 cm |
All specifications are subject to change without notice.
Accessories and spare parts
Distributors
Promis Sp.z.o.o
Jana III Sobieskiego 14
40-082 Katowice
tel: +48 32 2068411
fax: +48 322539872
promis@eldom.eu