BLN700 ELDOM NUTRI BLENDER
BLENDER BLN700 orbi ELDOM
- quick preparation of meals
- universal containers that may be used as cups
- caps to facilitate storage
- perfect for active persons
- ice crushing
- the kit includes:
- 2 blades: for milling and crushing
- 2 containers (350 ml)
- 1 container (600 ml)
- 2 attached handles
- 2 caps to facilitate storage - BPA FREE
- power: 700W
- EAN:5908277384050
| Name | Description | File |
|---|---|---|
| BLN700_IM.pdf | Instrukcja obsługi / Instruction Manual (multilingual) | Download |
| bln700.tif | TIFF, 300dpi | Download |
| General | |
|---|---|
| EAN | 5908277384050 |
| BPA FREE | TAK |
| Wymiary produktu (Wysokość x Głębokość x Szerokość) | 30.8 x 25 x 25 cm |
| Functions | |
| Speeds | 1 |
| Pulse function | NIE |
| Overheating protection | YES |
| Device against starting without the jug | YES |
| measuring unit | NO |
| ice crushing | YES |
| Anti-slip feet | YES |
| Physical parameters | |
| Capacity | 2x pojemnik 350 ml, 1x pojemnik 600 ml |
| Electrical Specifications | |
| Power | 700W |
| Warranty and Service | |
| Serwis | autoryzowane punkty serwisowe |
| Gwarancja producenta | 24 miesiące |
| Others | |
| EAN | 5908277384050 |
| Net Weight | 2.90 kg |
| Master carton | 37.00 x 63.00 x 43.00 cm |
| Cartons in bulk container | 4 |
| Gift Box | 30.50 x 21.00 x 34.50 cm |
All specifications are subject to change without notice.
Accessories and spare parts
Distributors
Promis Sp.z.o.o
Jana III Sobieskiego 14
40-082 Katowice
tel: +48 32 2068411
fax: +48 322539872
promis@eldom.eu