BK5S JAAR MULTIFUNCTIONAL BLENDER
MULTIFUNCTIONAL BLENDER BK5S jaar ELDOM
- perfect for active people
- portable bottles
- quick food preparation
- pulse operation
- stainless steel blade
- the set includes:
- jug with lid – 1000 ml
- 2 bottles with screw cap, mouthpiece and a hanger – 600 ml
- 2 blades for jug and bottles
- lid stopper with a measure – 15 ml - BPA-FREE
- overheating protection
- high-grade stainless steel housing
- power: 350 W
- power max: 700 W MBP
- EAN: 5908277386399
| Name | Description | File |
|---|---|---|
| bk5s-im_v2.pdf | Instrukcja obsługi / Instruction Manual (multilingual) | Download |
| BK5S-f01-z-butelkami.tif | TIFF, 300 dpi | Download |
| General | |
|---|---|
| EAN | 5908277386399 |
| BPA FREE | TAK |
| Wymiary produktu (Wysokość x Głębokość x Szerokość) | 35.2 x 17.4 x 12.6 cm |
| Akcesoria | kielich z pokrywą; 2 butelki z zakrętkami, ustnikiem i zawieszką; 2 noże pasujące do kielicha i butelek; zatyczka pokrywy z miarką |
| casing | stainless steel |
| Functions | |
| Speeds | 1 |
| Pulse function | YES |
| Overheating protection | YES |
| Device against starting without the jug | YES |
| Zakrętka z ustnikiem i zawieszką | TAK |
| measuring unit | TAK – 15 ml |
| Lid with a hole | YES |
| Electrical Specifications | |
| Power | 350 W |
| Napięcie zasilania | 220-240V ~ 50/60Hz |
| Moc maksymalna (MBP) | 900W |
| Physical parameters | |
| Capacity | kielich z pokrywą – 1000 ml; 2 butelki z zakrętkami, ustnikiem i zawieszką – 600 ml |
| Warranty and Service | |
| Serwis | autoryzowane punkty serwisowe |
| Gwarancja producenta | 24 miesiące |
| Others | |
| EAN | 5908277386399 |
| Net Weight | 1.75 kg |
| Master carton | 34.00 x 72.50 x 52.00 cm |
| Cartons in bulk container | 8 |
| Gift Box | 16.00 x 35.50 x 25.50 cm |
All specifications are subject to change without notice.
Accessories and spare parts
Distributors
Promis Sp.z.o.o
Jana III Sobieskiego 14
40-082 Katowice
tel: +48 32 2068411
fax: +48 322539872
promis@eldom.eu