BK500C PERFECT VITAL PROFESSIONAL BLENDER
PROFESSIONAL BLENDER BK500C perfect vital ELDOM

- BPA FREE
- innovative blade system
- ice breaking
- max. 2 l jug
- lid with opening
- pusher
- continuous speed control + pulsating work
- protection against overheating
- anti-slippery feet
- speed: max. 26,000 rpm
- power: 1000 W
- EAN: 5908277384876
| Name | Description | File |
|---|---|---|
| BK500-IM-www-v2.pdf | Instrukcja obsługi / Instruction Manual (multilingual) | Download |
| BK500B-f1.tif | TIFF, 300dpi | Download |
| BK500C-f1.tif | TIFF, 300dpi | Download |
| General | |
|---|---|
| EAN | 5908277384876 |
| BPA FREE | TAK |
| Line | Perfect |
| Wymiary produktu (Wysokość x Głębokość x Szerokość) | 50.5 x 20.5 x 23.5 cm |
| Functions | |
| Speeds | płynna regulacja prędkości |
| Pulse function | YES |
| Overheating protection | YES |
| Device against starting without the jug | YES |
| Lid with a hole | YES |
| measuring unit | NO |
| ice crushing | YES |
| Zakrętka z ustnikiem i zawieszką | NIE |
| Anti-slip feet | YES |
| Physical parameters | |
| Capacity | 2 litry |
| Electrical Specifications | |
| Power | 1000W |
| Napięcie zasilania | 220-240 V ~ 50 Hz |
| Warranty and Service | |
| Serwis | autoryzowane punkty serwisowe |
| Gwarancja producenta | 24 miesiące |
| Others | |
| EAN | 5908277384876 |
| Net Weight | 3.55 kg |
| Master carton | 50.00 x 41.00 x 69.00 cm |
| Cartons in bulk container | 4 |
| Gift Box | 40.00 x 24.00 x 33.50 cm |
All specifications are subject to change without notice.
Distributors
Promis Sp.z.o.o
Jana III Sobieskiego 14
40-082 Katowice
tel: +48 32 2068411
fax: +48 322539872
promis@eldom.eu