BLP10Z FITTO ELDOM Personal blender
Personal blender BLP10Z ELDOM
- quick fixing of beverages
- handy container that can be used as a drinking bottle
- cap with a mouthpiece and a hook
- perfect solution for active people
- capacity 0.6 L
- EAN: 5908277383411
| Name | Description | File |
|---|---|---|
| blp10_manual.pdf | Instrukcja obsługi / Instruction Manual (multilingual) | Download |
| blp10_green.tif | TIFF, 300dpi | Download |
| blp10_orange.tif | TIFF, 300dpi | Download |
| General | |
|---|---|
| EAN | 5908277383411 |
| BPA FREE | TAK |
| Wymiary produktu (Wysokość x Głębokość x Szerokość) | 36.5 x 12.6 x 12.6 cm |
| Functions | |
| Speeds | 1 |
| Pulse function | YES |
| Overheating protection | YES |
| Device against starting without the jug | YES |
| Zakrętka z ustnikiem i zawieszką | TAK |
| measuring unit | NO |
| ice crushing | NIE |
| Physical parameters | |
| Capacity | 0,6 litra |
| Electrical Specifications | |
| Power | 300W |
| Warranty and Service | |
| Serwis | autoryzowane punkty serwisowe |
| Gwarancja producenta | 24 miesiące |
| Others | |
| EAN | 5908277383411 |
| Net Weight | 0.90 kg |
| Master carton | 53.50 x 27.00 x 40.00 cm |
| Cartons in bulk container | 8 |
| Gift Box | 13.00 x 13.00 x 38.50 cm |
All specifications are subject to change without notice.
Distributors
Promis Sp.z.o.o
Jana III Sobieskiego 14
40-082 Katowice
tel: +48 32 2068411
fax: +48 322539872
promis@eldom.eu