BL1000V SMOOF VACUUM BLENDER
VACUUM BLENDER BL1000V smoof ELDOM
- BPA free
- Traditional or Conventional Blending
- 1.5-Litre Cup with Blades
- 0.9-Litre Vacuum Container for Storage
- Removable Stainless Steel 6-Blade Knife
- 5 Modes of Operation: AUTO, Vacuum, Blending, Blending & Mixing, Cleaning
- Variable Speed Control
- Pulse Operation
- Comfortable Use
- Engine speed: max. 24,000 rpm
- Power: 750W
- EAN: 5908277384784
| Name | Description | File |
|---|---|---|
| bl1000v-im.pdf | Instrukcja obsługi / Instruction Manual (multilingual) | Download |
| bl1000v.tif | TIFF, 300 dpi | Download |
| Functions | |
|---|---|
| Speeds | 5 trybów pracy: AUTO, próżnia, blendowanie, blendowanie + mieszanie, czyszczenie |
| Pulse function | YES |
| Overheating protection | YES |
| Device against starting without the jug | YES |
| Lid with a hole | NIE |
| measuring unit | NO |
| ice crushing | YES |
| Zakrętka z ustnikiem i zawieszką | NIE |
| Anti-slip feet | YES |
| Physical parameters | |
| Capacity | kielich z nożem o pojemności 1.5l, pojemnik próżniowy do przechowywania o pojemności 0.9 l |
| Electrical Specifications | |
| Power | 750W |
| General | |
| EAN | 5908277384784 |
| BPA FREE | TAK |
| Wymiary produktu (Wysokość x Głębokość x Szerokość) | 46 x 20.5 x 21 cm |
| Warranty and Service | |
| Serwis | autoryzowane punkty serwisowe |
| Gwarancja producenta | 24 miesiące |
| Others | |
| EAN | 5908277384784 |
| Net Weight | 4.50 kg |
| Master carton | 28.00 x 28.00 x 66.50 cm |
| Cartons in bulk container | 1 |
| Gift Box | 26.00 x 26.50 x 64.00 cm |
All specifications are subject to change without notice.
Accessories and spare parts
Distributors
Promis Sp.z.o.o
Jana III Sobieskiego 14
40-082 Katowice
tel: +48 32 2068411
fax: +48 322539872
promis@eldom.eu