BL200 SWIF HAND BLENDER
HAND BLENDER BL200 swif ELDOM
- ergonomic handle
- rotation speed control
- turbo function
- metal grinding tip
- whipping tip
- 1,75 l-size multi-purpose container with exchangeable refined steel blades
- 0,4 l container with a steel grinding blade
- 600 ml-size whipping container
- perfect for active persons who care about healthy nutrition
- EAN: 5908277384494
| Name | Description | File |
|---|---|---|
| BL200_IM.pdf | Instrukcja obsługi / Instruction Manual (multilingual) | Download |
| bl200-f1.tif | TIFF, 300dpi | Download |
| Electrical Specifications | |
|---|---|
| Prędkości obrotowe | 5 prędkości |
| Power | 1000W |
| Napięcie zasilania | 230V ~ 50Hz |
| Czas pracy ciągłej | max 1 min. |
| Czas przerwy przed ponownym użytkowaniem | 1 min. |
| Warranty and Service | |
| Gwarancja producenta | 24 miesiące |
| Serwis | autoryzowane punkty serwisowe |
| General | |
| EAN | 5908277384494 |
| Zdejmowana końcówka | TAK |
| Pojemnik | TAK |
| Dodatkowe akcesoria | pojemnik z wymiennymi czterema ostrzami końcówka do ubijania piany |
| Wymiary produktu (Wysokość x Głębokość x Szerokość) | 40.8 x 19.2 x 24 cm |
| Functions | |
| Pulse function | YES |
| easy-clean | YES |
| TURBO | TAK |
| Others | |
| EAN | 5908277384494 |
| Net Weight | 2.55 kg |
| Master carton | 34.50 x 50.50 x 34.00 cm |
| Cartons in bulk container | 2 |
| Gift Box | 24.00 x 32.50 x 26.00 cm |
All specifications are subject to change without notice.
Accessories and spare parts
Distributors
Promis Sp.z.o.o
Jana III Sobieskiego 14
40-082 Katowice
tel: +48 32 2068411
fax: +48 322539872
promis@eldom.eu