BL210 SWIT HAND BLENDER
HAND BLENDER BL210 swit ELDOM
- perfect for active persons who care about healthy nutrition
- metal grinding tip
- ergonomic handle
- rotation speed control
- turbo function
- pulse function
- easy cleaning
- power: 1000W
- EAN: 5908277384777
| Name | Description | File |
|---|---|---|
| BL210_IM.pdf | Instrukcja obsługi / Instruction Manual (multilingual) | Download |
| bl210.tif | TIFF, 300 dpi | Download |
| Electrical Specifications | |
|---|---|
| Prędkości obrotowe | 5 prędkości |
| Power | 1000W |
| Czas przerwy przed ponownym użytkowaniem | 1 min. |
| Czas pracy ciągłej | max 1 min. |
| Napięcie zasilania | 230V ~ 50Hz |
| General | |
| EAN | 5908277384777 |
| Zdejmowana końcówka | TAK |
| Pojemnik | NIE |
| Dodatkowe akcesoria | NIE |
| Wymiary produktu (Wysokość x Głębokość x Szerokość) | 42 x 6.5 x 6.5 cm |
| Warranty and Service | |
| Serwis | autoryzowane punkty serwisowe |
| Gwarancja producenta | 24 miesiące |
| Functions | |
| Pulse function | YES |
| easy-clean | YES |
| TURBO | TAK |
| Others | |
| EAN | 5908277384777 |
| Net Weight | 1.10 kg |
| Master carton | 27.50 x 26.50 x 46.00 cm |
| Cartons in bulk container | 9 |
| Gift Box | 8.50 x 8.50 x 43.50 cm |
All specifications are subject to change without notice.
Accessories and spare parts
Distributors
Promis Sp.z.o.o
Jana III Sobieskiego 14
40-082 Katowice
tel: +48 32 2068411
fax: +48 322539872
promis@eldom.eu